Pani Katarzyna Sakowicz przechodzi na emeryturę
"Kto jest serdeczny i uczynny-troszczy się nie tylko o swoje szczęście i wewnętrzną harmonię(...)Staje się źródłem dobra, nadziei i światła mądrego życia. (Seneka)
Podczas uroczystości zakończenia roku 25 czerwca 2021r. cała społeczność szkolna pożegnała nuczycielkę fizyki Panią Katarzynę Sakowicz, która zdecydowała o swoim przejściu na emeryturę. W trakcie wieloletniej pracy w naszej szkole Pani Profesor potrafiła zjednać sobie nie tylko innych pedagogów, ale przede wszystkim - zaskarbić sympatię kilku pokoleń Wyspiańczyków, którzy z najwyższym uznaniem i szacunkiem mówią o Pani Katarzynie Sakowicz jako Nauczycielce, Wychowawczyni i jako Człowieku. Życzymy Pani Profesor szczęścia, zdrowia, aktywnego odpoczynku, z nadzieją na spotkanie i serdeczną pamięć o całej społeczności szkolnej. DZIĘKUJEMY!!!
Kolejne osiągnięcia uczennic I LO
Dwie uczennice naszej szkoły Kinga Ryska z klasy Ic oraz Katarzyna Rosiak z klasy II f zdobyły tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Grammatik-Rektion der Verben/rekcja czasownika" w roku szkolnym 2020/2021
Serdecznie gratulujemy !!!
Trybunał Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży – projekt z udziałem uczniów I LO w Mławie
WELTGEReCHTSHOF DER KINDER UND JUGENDLICHEN - WIR DENKEN DIE WELT NEU UM (Trybunał Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży – Zmieniamy myślenie świata) to projekt Teatru Państwowego w Norymberdze, do którego przystąpiły dzieci i młodzież z całego świata.
Celem projektu jest edukacja młodzieży na świadomych obywateli, którzy w przyszłości będą kształtować sprawiedliwy i demokratyczny porządek świata. Praca nad projektem zakończy się spotkaniem uczestników podczas konferencji w Norymberdze w październiku 2021r.
Szkoła Młodego Chemika
Uczennice z kl. 1 e ( Zofia Zgorzelska, Oliwia Lalak) i 3e (Patrycja Bieranowska) wzięły udział w projekcie ,,Szkoła Młodego Chemika” organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT.
Program zajęć obejmował udział w cyklu 5 zajęć online trwających każdorazowo po 3 godziny (łącznie 15 godzin), realizowanych za pośrednictwem platformy do zajęć grupowych online. Uczniowie wykonywali eksperymenty chemiczne samodzielnie we własnym domu w obecności i przy wsparciu dostępnych online pracowników naukowych Wydziału Chemicznego PW, z wykorzystaniem otrzymanych materiałów warsztatowych (bezpłatnych i bezzwrotnych).
Europejski Tydzień Młodzieży w I LO w Mławie
W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży obchodziliśmy, tak jak w całej Europie, od 24 do 28 maja pod hasłem „Nasza przyszłość w naszych rękach”.
Angażując młodzież w różnego rodzaju aktywności, chcieliśmy uświadomić i podkreślić rolę młodzieży dla przyszłości Unii Europejskiej.
Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie wykonywali różnorodne zadania na temat młodzieży w Europie, jej roli, przyszłości, planów i marzeń.
„W OBIEKTYWIE MATEMATYKA” - rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Fotograficzny
Doceniając walory poznawcze i artystyczne nadesłanych fotografii, biorąc pod uwagę pomysłowość i poprawność matematyczną tytułu zdjęcia Jury wyłoniła laureatów, wyróżnionych
i nominowanych do wystawy.
Rozstrzygnięcie konkursu upamiętniającego rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim
Z przyjemnością informujemy, że konkurs upamiętniający rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim został rozstrzygnięty. Poniżej publikujemy zwycięzców:
I miejsce - Zuzanna Zdrojewska (klasa IIAp) - "78 rocznica powstania w getcie warszawskim"
II miejsce - Mateusz Balcerowski (klasaIC) - "Kultura Żydów polskich"
Oferta edukacyjna I LO na rok szkolny 2021 / 2022
Od 17 maja zapraszamy wszystkich chętnych do składania wniosków o przyjęcie do naszego liceum. Poniżej prezentujemy ofertę edukacyjną naszej szkoły.
-1 klasa Prawno- językowa – rozszerzenia: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, drugi język obcy niemiecki (dodatkowe zajęcia – język francuski),
Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning „Europäisches Kulturerbe – virtuell und doch hautnah”
Projekt „Europäisches Kulturerbe – virtuell und doch hautnah“ był przedsięwzięciem realizowanym w roku 2020/ 2021 w języku niemieckim i angielskim przez grupę 30 uczniów/ uczennic I LO w Mławie pod opieką nauczyciela germanisty (Edyta Dobiesz-Jąderko) i anglisty (Jolanta Mieszanek).https://ell.org.pl/poznaj-blizej-laureatow-ell-2020/
"W obiektywie matematyka" - III edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego
I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie już po raz III organizuje Powiatowy Konkurs Fotograficzny „W obiektywie matematyka”.
Celem Konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy uczniów różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, którzy potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.
Pani Ewa Wądołowska odeszła na zasłużoną emeryturę
Spotkaniu tegorocznych maturzystów i ich wychowawców towarzyszyły wielkie emocje, ale chyba największe Pani Ewie Wądołowskiej-nauczycielce naszej szkoły, która po raz ostatni wystąpiła przed uczniami, rodzicami i nauczycielami w tej roli. Od uczniów, nauczycieli i rodziców dla odchodzącej na emeryturę Pani Ewy Wądołowskiej popłynęły słowa podziękowań za wieloletnią pracę, cierpliwość, wyrozumiałość oraz pomoc.
Zakończenie roku szkolnego klas trzecich - film
Zachęcamy do chwili wspomnień i wzruszeń. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zakończenia roku szkolnego klas trzecich.Video(5).mov
Bez tradycyjnych akademii, uroczystych apeli, wręczania nagród. Z powodu epidemii koronawirusa tak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego klas trzecich.
Patrycja Ryska - finalistką Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
Z przyjemnością informujemy, że Patrycja Ryska , uczennica kl. 3D otrzymała tytuł Finalisty VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
Patrycja to bardzo uzdolniona uczennica I LO w Mławie. Jej zainteresowania to: wiedza o społeczeństwie, geografia i matematyka. Stąd wybór profilu klasy, który pozwolił jej na rozwijanie zainteresowań. Dzięki wsparciu nauczycielki WOSu, Pani Anny Rychlickiej i olbrzymiej wiedzy, Patrycja z dużym powodzeniem reprezentowała szkołę w wielu olimpiadach. Dotarła do etapu okręgowego:
Kolejny sukces Weroniki Gorlewskiej
21 kwietnia 2021 Weronika Gorlewska ucz. kl.3a naszej Szkoły uczestniczyła w Konkursie Biblijnym na etapie diecezjalnym, organizowanym przez Civitas Christiana. Treści dotyczyły wnikliwej znajomości Księgi Ezechiela i Ewangeliii św. Jana. Weronika znalazła się w elitarnym gronie uczestników etapu Ogólnopolskiego. Gratulujemy i życzymy skcesu w Finale Ogólnopolskim.
Lotniskowe Targi Zawodoznawcze
Dziś nasi uczniowie z klasy II b biorą udział w Lotniskowych Targach Zawodoznawczych w wersji online!! Targi organizuje Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie AIRPORT. Uczniowie wirtualnie pospacerują po płycie lotniska, poznają różne ciekawe osoby pracujące na lotnisku, poznają ścieżkę kariery na poszczególne stanowiska, miejsca pracy. Życzymy klasie ciekawych wrażeń!!!
Mamy ten sukces! Weronika Gorlewska finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
15 kwietnia 2021r. odbył się pisemny etap ogólnopolskich zawodów, do którego zakwalifikowała się uczennica klasy humanistycznej naszego liceum - Weronika Gorlewska. W finale olimpijskich zmagań należało napisać rozprawkę na jeden z tematów przedstawionych do wyboru, dotyczących historii literatury lub wiedzy o teatrze albo tez dokonać interpretacji porównawczej dwóch utworów poetyckich lub krótkich utworów prozą wskazanych przez organizatora - Komitet Główny przy Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W tym etapie Weronika swoją wypowiedzią wywalczyła sobie tytuł finalistki i zgodnie z prawem, zapewniła zwolnienie z egzaminu z języka polskiego, co jest równoznaczne z wystawieniem jej oceny najwyższej. Teraz wdzięczna wszystkim wspierającym ją podczas startów w kolejnych etapach olimpiady, będzie kibicowała swoim koleżankom i kolegom zdającym ten przedmiot na egzaminie.Uc
Akcja Żonkile
Z przyjemnością informujemy, że I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Mławie przystąpiło do akcji Żonkile upamiętniajacej powstanie w getcie warszawskim. Społeczność naszej szkoły weźmie udział w wyjątkowych premierach filmowych i lietrackich na kanale YouTube oraz na Fecebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN. Organizatorzy przygotowali ofertę zawierającą pakiet atrakcyjnych materiałów edukacyjnych - karty prace oraz scenariusze zajęć.
Nasi absolwenci- historia szkoły
Poznajcie historię naszej szkoły - Piotr Bońkowski (na zdjęciu siedzi) uczeń Szkoły Handlowej w Mławie (dawna nazwa I LO), zdjęcie wykonane ok.1910 roku oraz jego CV konieczne w związku z przyjęciem na wydział lekarski Uniwersytetu Warszawskiego.
Nasza uczennica Weronika Gorlewska w elitarnym gronie najlepszych uczniów w kraju
Uczennica klasy IIIA Weronika Gorlewska znalazła się elitarnym gronie najlepszych uczniów w kraju. Wzięła udział w tegorocznej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego i przebojem przeszła przez kolejne jej etapy. 15 kwietnia przed Nią organizowany przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk ostatni etap - ogólnopolski, w którym udział zapewnić może tytuł laureata bądź finalisty, a co dodatkowo cieszy, zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego. Ta niezwykle zdolna i pracowita humanistka przygotowująca się do olimpiady pod kierunkiem polonistki p. Anny Lempek musiała wykazać się dogłębną znajomością gramatyki języka polskiego, zapoznać z wieloma pozycjami lekturowymi i stworzyć przekonujące pisemne wypowiedzi argumentacyjne. Udało Jej się też zachwycić komisję podczas etapu ustnego. Wszyscy jesteśmy z Niej bardzo dumni, życzymy powodzenia i obiecujemy trzymać
Światowy Tydzień Mózgu w naszej szkole
W naszej szkole w dniach 15 -20.03. obchodziliśmy Światowy Tydzień Mózgu. Młodzież zmagała się z różnorodnymi wyzwaniami, które okazały się nie tylko treningiem dla mózgu, ale też dobrą zabawą. W związku z nadchodzącą wiosną uczniowie poznali japońską sztukę składania papierutzw. origami. Ich zadaniem było złożenie kwiatów w tej technice.A oto najciekawsze prace:14 marca obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Nasi uczniowie podjęli się napisania wierszy, a inspiracją było rozwinięcie dziesiętne liczby Pi, gdzie liczby kolejnych liter lub sylab odpowiadały kolejnym cyfrom liczby Pi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko w klasach humanistycznych. Poniżej rezentujemy najciekawsze utwory. Nad projektem czuwały: Katarzyna Luks i Wioleta Nadratowska
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 28.09.2023Galeria zdjęć
brak danych