• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • "Radość spod kapelusza"

      "Radość spod kapelusza" to Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej w Łomży. Wydarzenie to jest dla większości uczestników pierwszym krokiem ku karierze artystycznej, a dla języka polskiego – festiwalem. Konkurs odbył się w sobotę 29 lutego 2020 roku.

      Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica p. Jolanty Bartczak - z klasy 1 b Olga Sobolewska. Uczennica zdobyła zaszczytne II miejsce. To wspaniały sukces, bo konkurencja była bardzo duża.

     • Konkurs o Janie Pawle II

      W związku z rokiem 2020 - rokiem Jana Pawła II zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II, który przybliży młodemu pokoleniu sylwetkę Papieża - Polaka.

      „ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO POLSCE”

      Regulamin konkursu:

      • Plastycznego: prac
     • Profilaktyka zdrowotna

      W naszej szkole pod kierunkiem nauczycieli biologii Pani Beaty Sasiak oraz Pani Lidii Jóżwik odbyła się akcja profilaktyki zdrowotnej na temat zagrożenia koronawirusem. Uczniowie zostali uświadomieni jakie są zagrożenia epidemią oraz jakie są metody walki z wirusem. Uczniowie zrobili plakaty tematyczne, które zostały wywieszone w szkole

     • Pierwsza pomoc w I LO

      Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Ponieważ czas niezbędny na przybycie pierwszych zespołów ratunkowych to co najmniej kilka minut ważna jest szybka pomoc.

      Warto zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba.Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

     • Co łączy I Liceum Ogólnokształcące w Mławie i Hanoi?

      Projekt Instytutu Goethego „Das Bild der Anderen” („Obraz innych”), który uczniowie „Ogólniaka” realizowali ze studentami z Wietnamu zgłębiającymi znajomość języka niemieckiego w Instytucie Goethego w Hanoi, chcąc w przyszłym roku rozpocząć studia na uniwersytetach w Niemczech.

      Udział w projekcie polegał na wymianie korespondencji w języku niemieckim. Tematyka listów była różnorodna: przedstawianie kultur swoich krajów, nieporozumienia kulturowe, aktualne wydarzenia (Święto Wszystkich Świętych w Polsce, święta narodowe, Boże Narodzenie w Polsce, obchodzenie Nowego Roku, kuchnia azjatycka i polska, postanowienia noworoczne, plany na przyszłość czy WOŚP).

     • Promocja eTwinning w naszym liceum

      Pod kierunkiem szkolnego ambasadora eTwinningu Pani Edyty Dobiesz 6 lutego 2020r. nauczyciele i uczniowie I LO w Mławie, w czasie Święta Nauki dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych powiatu mławskiego, przeprowadzili akcję promocyjną programu eTwinning.

      Etwinerzy, uczniowie klas drugich biorący udział w projektach eTwinning opowiedzieli swoim młodszym koleżankom i kolegom, na czym polega udział w projektach, w jakich językach realizowane są projekty w naszej szkole i jakie korzyści daje uczestnictwo. Pokazali filmik reklamowy oraz wytwory swojej pracy. Mamy nadzieję, że wśród dzisiejszych gości byli też tacy, którzy w przyszłym roku zasilą szeregi Wyspiańczyków i zechcą kontynuować naszą obecność w programie eTwinning: Erasmus+.

     • Poloneza czas zacząć ...

      W dniu 25.01.2020r. klasy maturalne I LO uczestniczą w swoim najpiękniejszym balu - Studniówce.

      Punktualnie o godzine 19:00 w pięknie udekorowanej hali sportowej spotkali się wszyscy uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami, dyrekcją szkoły i zaproszonymi gośćmi.

      Życzymy udanej zabawy!!!

     • Pogrzeb Eugeniusza Łaciaka – emerytowanego dyrektora I LO

      Pogrzeb dyrektora Eugeniusza Łaciaka odbędzie się w piątek 24 stycznia 2020r. na cmentarzu komunalnym w Łomży na ulicy Przykoszarowej 22a o godzinie 11.

      Legendarny dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego (1972-1985) w Mławie Eugeniusz Łaciak zmarł 19 stycznia 2020 r. w Łomży. Od 1962 roku do 1989 r. w I LO w Mławie był nauczycielem łaciny, historii. Zapamiętamy go jako osobę, którą cechowały uśmiech i serdeczność. Uczniom imponował jego entuzjazm oraz radość i zaangażowanie w życie szkoły. Był to zapał wynikający z ciekawości świata i chęci jego poznawania. Postać Pana Eugeniusza Łaciaka na trwale zapisała się w dziejach naszej szkoły.

     • 28. Finał WOŚP w sztabie przy I LO w Mławie

      12 stycznia 2020 r. w hali sportowej I LO w Mławie odbędzie się 28. Finał WOŚP. W tym roku zbieramy pieniądze „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

      Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Sztab 5574, którego szefem jest Anna Brzozowska a wolontariuszami Samorząd Uczniowski przy I LO w Mławie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Dom Kultury, Mławska Hala Sportowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, SPZOZ Mława, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie „WYSPIANUM”.W realizację tego przedsięwzięcia angażujemy własne siły i środki, ale liczymy także na hojność mieszkańców Mławy. Mamy już wiele sygnałów wsparcia od Włodarzy naszego Miasta, instytucji, lokalnych przedsiębiorców, właścicieli zakładów usługowych, sklepów, hurtowni. Akcję uświetnią występy mławskich artystów, Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cyw

     • Jasełka w I LO

      W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste "Jasełka".

      Przedstawienie zostało przygotowane przez naszą młodzież pod kierunkiem księdza Krzysztofa Drzazgowskiego.

     • Konkurs "Z książką mi do twarzy" rozstrzygnięty

      Rozstrzygnięto szkolny konkurs "Z książką mi do twarzy". Komisja Konkursowa przyznała I miejsce Michałowi Ragusowi z klasy 1bp, II miejsce zajęła Julia Wrzeszcz z klasy IIb, na III miejscu uplasowały się Natalia Balcerowska z klasy IIb oraz Roksana Wydra z Ie.

      Ponadto Komisja Konkursowa przyznała dwa wyróżnienia, które otrzymały Wiktoria Krużmanowska oraz Amelia Chilińska. Inicjatorką konkursu była Pani Małgorzata Więckowska - nauczyciel bibliotekarz. Gratulujemy!!! Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi: Hurtowni Artykułów Spożywczych "DUET".

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
  • Kalendarz

    brak danych
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 14.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski