• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Światowy Dzień Wody

      W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dotyczących właściwości i składu wody na lekcji chemii i geografii, na które zaprosiliśmy młodzież klasy ósmej z SP nr 7. Finałem akcji było podsumowanie konkursu oraz rozgrywki międzyklasowe, podczas których należało wykazać się wiedzą. Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji, nutkę rywalizacji i była okazją do zabawy.

     • Kontynuacja projektu #StolenMemory - Gdańsk 2023r.

      W dniach 19.03.-24.03.2023r. młodzież I LO wraz z młodzieżą niemiecką z Bad Oldesloe wzięła udział w kolejnym etapie projektu. Dotychczasowe poszukiwania zakończyły się sukcesem, doszło do przekazania osobistych pamiątek rodzinie byłego więżnia obozu koncentracyjnego w Neuengamme. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich, gdyż dzięki takim przedmiotom wspomnienie i upamiętnienie stają się namacalne, ponieważ często są to ostatnie ślady ofiar narodowego socjalizmu.

     • XXI Olimpiada Znajomości Afryki

      4 marca 2023 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na zawodach okręgowych z naszej szkoły zmagały się Wiktoria Adamkowska klasa IV a, Weronika Wolszczak klasa I b, Antonina Skalińska I a, Julia Chocholska I a pod opieką nauczyciela geografii Małgorzaty Czarneckiej. Gratulujemy i czekamy na wyniki oraz życzymy dalszych sukcesów.

     • Wyspiański folkowo

      ,,Chłop potęgą jest i basta". Dowiedli tego uczniowie naszej szkoły w Dniu Patrona 24 stycznia 2023r. Samorząd Uczniowski ogłosił akcję WYSPIAŃSKI FOLKOWO, w ramach której poproszono, aby uczniowie, odnosząc się do ,,Wesela" Wyspiańskiego, przebrali się w odświętne bądź codzienne stroje chłopskie. W ten sposób - za Wyspiańskim - uczniowie ulegli ludomanii - modzie stanowiącej ważny element kultury Młodej Polski. Stroje były piękne, kolorowe, imponujące, noszone z dumą... Wszyscy mieli szansę zaprezentować się na szkolnym ,,wybiegu i zrobić wspólne , pamiątkowe zdjęcie.

     • Święto Patrona Szkoły

      Dzień Patrona to święto Szkoły, które jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji całej społeczności szkolnej. Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się 24 stycznia. W tym dniu zorganizowano uroczysty apel, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, Dyrektor Wydziału Edukacji - Bożena Tomkiel oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Bożena Ryska. Podczas uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. W kolejnej części uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty w programie artystycznym pt. "Stanisław Wyspiański - Spacer po Krakowie Jego śladem". Występ przygotowały p. Karolina Kosiewicz i p. Anna Rychlicka. Wisienką na przysłowiowym torcie był taneczny występ naszych Maturzystów, którzy zatańczyli poloneza ubrani w staropolskie stroje z czasów Księstwa W

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      Nasza uczennica Kinga Ryska z kl. 3c otrzymała dyplom Stypendium Prezesa Rady Ministrów Uroczystość odbyła się w szkole muzycznej i była zorganizowana dla uzdolnionych uczniów powiatów Delegatury Kuratorium w Ciechanowie. Kinga jest uczennicą wszechstronnie utalentowaną, w tym roku bierze z powodzeniem udział w wielu olimpiadach przedmiotowych. W roku szkolnym 2021/2022 po raz kolejny uzyskała średnią ocen 6,0. Serdeczne gratulacje !!!

     • Jasełka w naszej szkole

      W czwartek 22 XII kolejny raz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję odkrywać tajemnicę betlejemskiej nocy. W przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas przygotowane przez uczniów Jasełka. W program słowno - muzyczny pod kierunkiem katechety - ks. Marka Wiśniewskiego zaangażowało się prawie 50 osób, dzięki czemu miały naprawdę niebywały klimat. Zapraszamy do galerii!

     • Najlepsza dekoracja pracowni lekcyjnej

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najlepszą świąteczną dekorację pracowni lekcyjnej. Zwyciężyła klasa IIIB, której pracownia zachwyciła komisję konkursową, ale na kolejnych miejscach znalazły się też klasy IIE i IA. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a wyróżnionym gratulujemy, mając nadzieję, że to przedświąteczne dekorowanie przysporzyło Wam radości. Oto wyniki Waszej pracy.

     • Młodzież I LO w "Milionerach"

      15 grudnia uczniowie klas II A i II C wzięli udział w nagraniach trzech kolejnych odcinków teleturnieju "Milionerzy". Uczniowie klasy humanistyczno-prawnej mogli obserwować pracę dziennikarzy, prezenterów i producentów telewizyjnych, natomiast uczniowie klasy matematyczno-informatycznej przyjrzeli się zastosowaniu technologii cyfrowych w nagraniach oraz montażu. Zarówno młodzież jak i nauczyciele zostali miło powitani przez organizatorów teleturnieju. Po rozmowie z prowadzącym Hubertem Urbańskim zrobliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do oglądania odcinków nr 602-604, którch emisja odbędzie się w 2023r.

     • Turniej szachowy

      2 grudnia odbył się w małej sali gimnastycznej turniej szachowy o puchar Dyrektora Szkoły organizowany przez Samorząd Uczniowski. W turniejowe szranki stanęło 40 uczestników z klas I- III. Po zaciętej walce puchar i złoty medal zdobyła Michalina Bukowska z klasy IIB, srebrny - Wiktor Kowalski z IIC, a brązowy- Zuzanna Olszak z IIE.Zwycięzcom gratulujemy!!!

     • Konkurs matematyczny ORIGAMI

      JURY II EDYCJI Konkursu MATEMATYCZNE ORIGAMI zorganizowanego z okazji 104 Rocznicy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę obradowało w dniu 29.11.2022 r.

      Komisja w składzie:

      Agnieszka Sosnowska- przewodnicząca

      Anna Brzozowska

      Ewa Luks

      Anna Wojnarowska

      Sylwia Zalewska

      przyznała:

      I MIEJSCE - PATRYK RZEPKOWSKI z klasy 3b

     • Warsztaty na WAT

      KONFERENCJA GIS DAY 2022 „GIS W SŁUŻBIE SPOŁECZEŃSTWU” NA WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ 23 LISTOPAD 2022 ROKU

      W dniu 23 listopada 2022 roku klasy I d, II c i część II b Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie brały udział w konferencji pt. „GIS W SŁUŻBIE SPOŁECZEŃSTWU” na Wojskowej Akademii Technicznej. Konferencja składała się z 3 paneli, gdzie prelegenci przedstawili Nam jak korzystać z GIS i do czego służy w różnych dziecinach tj. np.: w geodezji, służbie zdrowia, policji, wojsku itd. Wszystkie wystąpienia zaproszonych osób były dla Nas bardzo interesujące, ciekawe i stały się nowym doświadczeniem. Podczas konferencji panowała dyscyplina wojskowa ale bardzo miła atmosfera, przyjemna dla każdego człowieka. Była to dla nas wyjątkowa lekcja geografii. Zjedliśmy pyszną grochówkę, ciastka itd. i dostaliśmy super rzeczy. Mamy nadzieję, że takich wyjaz

     • Warsztaty geoinformatyczne na Politechnice Warszawskiej

      W środę 16 listopada odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3b oraz część klasy 3c pod opieką Pani M. Czarneckiej oraz Pani K. Kosiewicz. Głównym celem naszej wycieczki były Warsztaty Geoinformatyczne na wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W ramach spotkania wykorzystywaliśmy i dokonywaliśmy wizualizacji danych przestrzennych w systemie informacji geograficznej (GIS). Udział w tych warsztatach był bardzo interesujący oraz pozwoli nam na dalszy rozwój naszych umiejętności i zainteresowań geoinformatycznych.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
  • Kalendarz

    brak danych
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 14.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski