• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Projekt #StolenMemory

      Nasza młodzież kontynuuje projekt #StolenMemory z partnerską szkołą niemiecką.Celem projektu jest zwrócenie jak największej liczby skradzionych pamiątek rodzinom byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Dzięki temu młodzież polska i niemiecka może uczestniczyć w poruszających lekcjach historii, poznać przyczyny narodowego socjalizmu, który miał dla naszego kraju straszne skutki.

     • I LO wygrywa sztafety

      W czwartek 6 października uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w zawodach sportowych. Tym razem rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych. Ogromne zaangażowanie, świetna współpraca i umiejętności naszych uczniów zaowocowały znakomitymi wynikami!

     • Warsztaty w Muzeum Stutthof

      W ramach europejskiego projektu #StolenMemory 5 pażdziernika nasi uczniowie odwiedzili miejsce pamięci w Muzeum Stutthof. Uczestniczyliśmy w polsko- niemieckich warsztatach historycznych „Droga więźnia”, które zachęciły nas do refleksji nad losami ofiar II wojny światowej.

     • Wymiana młodzieży- projekt #StolenMemory

      W dniach 3 - 7.10.2022 r. w naszym liceum jest realizowany kolejny etap polsko-niemieckiego projektu wymiany młodzieży #StolenMemory. Uczniowie z niemieckiej szkoły w Bad Oldesloe uczestniczą w warsztatach z naszymi uczniami. Celem kampanii #StolenMemory jest zwrot przedmiotów osobistych byłych więźniów obozów koncentracyjnych ich rodzinom i kultywowanie pamięci o ofiarach II wojny światowej.

     • Europejski Dzień Języków 2022 w I LO w Mławie

      Jak co roku - 26 września z inicjatywy Rady Europy obchodzony jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Przekonanie, że różnorodność językowa prowadzi do większego wzajemnego porozumienia pomiędzy kulturami oraz jest czynnikiem bogatego dziedzictwa kulturowego sprawia, że także i my Wyspiańczycy podejmujemy się zadania promowania wielojęzyczności.Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Pani E. Dobiesz oraz Pani W. Dyak licznie włączyli się w obchody tego święta, biorąc udział w wyzwaniach, w których zaprezentowali swoje talenty.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów

      Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

      W naszej szkole uczniowie klasy ID i IID na lekcji matematyki obejrzeli film nakręcony na podstawie książki pt. ,,The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

     • Pani Małgorzata Więckowska odeszła na emeryturę

      Po wielu latach pracy w I Liceum Ogolnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Mławie p. Małgorzata Więckowska, - nauczyciel bibliotekarz, przeszła na emeryturę. Dyrektor szkoły p. Marek Kiełbiński podsumował pracę p. Więckowskiej, dziękując jej za promowanie czytelnictwa i talentów wielu uczniów wśród naszej młodzieży, organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi oraz organizację Narodowego Czytania w naszej szkole. Podczas zebrania Rady Pedagogicznej koleżanki i koledzy złożyli p. Więckowskiej podziękowania za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i otwartość na wspólne pomysły.

     • Projekt #StolenMemory w I LO

      Młodzież I LO kontynuuje projekt #StolenMemory, uczestnicząc w spotkaniu młodzieży polsko-niemieckiej w Bad Oldesloe. Ponad 150 uczniów wzięło udział w czerwcowym spotkaniu. Młodzież miała możliwość zwiedzenia szkoły, spotkania z uczniami, nauczycielami i dyrekcją. Przy tej okazji dyrektorzy szkół podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy, wymianie młodzieży i reazlizacji dalszych projektów. W trakcie pobytu zwiedziliśmy miasto Schwerin, Wismar i Bad Oldesloe. Współpraca i wymiana młodzieży jest silną motywacją do nauki języków obych, przezwyciężania uprzedzeń, odkrywania podobieństw i różnic, uczy szacunku do tego co własne i co obce. Uczniowie nawiązali wiele znajomości z młodzieżą z innych szkół w Polsce min. z Poznania, Warszawy, Siedlec i Węgrowa oraz młodzieżą niemiecką z Bad Oldesloe.

     • Powiatowe Święto Nauki w I LO

      Już po raz drugi nauczyciele i uczniowie I LO w Mławie zaprosili uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na „Powiatowe Święto Nauki im. Profesora Tadeusza Korzybskiego”. W uroczystości wzięli udział uczniowie z Mławy, Dąbrowy, Szreńska, Wiśniewa, Wieczfni Kościelnej. Hasłem tegorocznych zmagań w konkursach i udziału w grach edukacyjnych było „ Zadbaj o zrównoważony rozwój z Wyspiańczykami”.

     • Spacer "pod rękę z Bolesławem Prusem".

      Uczniowie naszej szkoły upamiętnili 175- rocznicę urodzin i 110- tą rocznicę śmierci Bolesława Prusa, biorąc udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mławie. Spacerowali alejkami parku miejskiego ,,pod rękę z Bolesławem Prusem" oraz bohaterami jego powieści. Spotkali m. in. Stanisława Wokulskiego, Izabelę Łęcką, Faraona i Emancypantkę. Pogłębiali swoją wiedzę z literatury i kultury XIX wieku biorąc udział w tematycznej grze karcianej pn. ,,Flirt z Bolesławem Prusem". Wydarzenie było częścią projektu ,,Wszystkie światy Bolesława Prusa" realizowanego przez MBP w Mławie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. "Pod rekę z Bolesławem Prusem" spacerowała pani Maria Łukaszewska z uczniami klas IIIBp i IIICp.

     • Udział uczniów w projekcie STEM

      Projekt edukacyjny STEM jest organizowany przez Politechnikę Warszawską wraz z partnerami edukacyjnymi, którymi są Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Głównym koordynatorem z ramienia Politechniki Warszawskiej jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych

      Nasi uczniowie dzięki temu projektowi mieli szansę na podniesienie jakości kształcenia i promocję edukacji w zakresie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria oraz matematyka są to dziedziny, które zapewniają przyspieszenie rozwoju społecznego, cywilizacyjnego i gospodarczego.

     • Dzień Otwarty w naszej szkole

      21 kwietnia odwiedziło nas tak wielu uczniów, że Stanisław Wyspiański byłby szczęśliwy. Na gości czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapraszali ósmoklasistów wraz z opiekunami do zwiedzania szkoły oraz poszczególnych sal lekcyjnych.

      Najważniejszym miejscem Dnia Otwartego była hala sportowa, w której wiele się działo!!! Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali młodzym koleżankom i kolegom profile klas oraz swoje pasje i zainteresowania. W hali królowała muzyka, śpiew i taniec w wykonaniu uzdolnionych uczniów naszej szkoły.

     • Koncert Wielkanocny

      2 kwietnia w naszym Liceum odbył się "Koncert Wielkanocny Solidarni z Ukraina". Koncert połączyliśmy z zakończeniem wielkanocnej zbiórki dla uchodźców z Ukrainy, organizowanej w naszej szkole w ostatnich dniach. Wszystkie upominki z przyniesionych darów przygotowali wolontariusze naszego Liceum. Następnie przekazaliśmy je uchodźcom z Ukrainy z okazji Świąt Wielkanocnych.

     • Film o doktorze Józefie Witwickim nagrodzony

      Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie wzięła udział w konkursie Zrób-my Nasz-Film ,,Historie zapisane w obrazie. To już V edycja organizowana przez OEIiZK w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Celem konkursu było zainspirowanie do tworzenia własnych opowieści, filmowych portretów oraz pokazanie postrzegania rzeczywistości najbliższego środowiska.Uczniowie mławskiego I LO stworzyli film o doktorze Józefie Witwickim - ofiarnym lekarzu i społeczniku, który za swoją działalność i związki z Armią Krajową został stracony w 1944 roku w Forcie III w Pomiechówku - straszliwym miejscu kaźni stworzonym przez hitlerowców dla Polaków z Mazowsza. Realizacja tego projektu spotykała się z pozytywnym przyjęciem lokalnej społeczności zainteresowanej historią. W biografii dra Witwickiego od dawna mławianie widzieli materi

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
  • Kalendarz

    brak danych
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 16.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski