• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Książka w oku kamery

      Podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozstrzygnięto organizowany przez Bibliotekę Szkolną konkurs pt. "Książka w oku kamery". Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie jednominutowego filmu promującego ulubioną pozycję czytelniczą. Spośród nadesłanych prac komisja nagrodziła trzech zwycięzców. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięska trójka to uczniowie klas trzecich. I miejsce Weronika Milewicz, II miejsce Mateusz Balcerowski, III miejsce Katarzyna Szafraniec. Gratulujemy Wygranym, jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich filmików.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto - święto każdego Polaka. W trosce o pamięć tego historycznego wydarzenia oraz kształtując postawy patriotyczne młodego pokolenia młodzież naszej szkoły przygotowała piękną część artystyczną. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej akademii. Cała społeczność szkolna śpiewała pieśni patriotyczne, które uświetniły Narodowe Święto Niepodległości.

     • Konkurs fotograficzny

      Spotkanie w hali sportowej I LO z okazji Święta Niepodległości stworzyło możliwość rozstrzygnięcia organizowanego przez Samorząd Uczniowski konkursu fotograficznego KOLORY JESIENI. Spośród nadesłanych 21 pięknych zdjęć komisja wybrała 3, a samorząd ufundował nagrody dla ich autorów: I miejsce Weronika Wolszczak, II miejsce Amelia Merchel, III miejsce Michał Ragus. Zamieszczamy nagrodzone zdjęcia. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy również do udziału w naszych następnych inicjatywach.

     • Pamiętamy ...

      Pamiętamy o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły. Jak co roku nasi uczniowie odwiedzili i uporządkowali groby oraz zapalili znicze. Oddajemy hołd zmarłym, dziękując im za trudną pracę dydaktyczno-wychowawczą.

      Młodzież odwiedziła również groby Polaków walczących o naszą ojczyznę. Złożyła kwiatu i zapaliła znicze.

     • Warsztaty dla przyszłych prawników w I LO

      Dnia 21 października 2022 r., na zaproszenie pani Anny Rychlickiej, odbyło się spotkanie z panią prokurator Heleną Podgórską i jej asystentem, panem Aleksym, zajmującym stanowisko digitalizatora. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że praca prokuratora jest bardzo wymagająca. Okazało się, że najwięcej spraw w naszym regionie dotyczy używek zażywanych przez nieletnich w okresie szkolnym głównie przez stres związany z nauką. Pani prokurator opowiedziała jeszcze o wielu innych ciekawych sprawach. Na koniec, po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, uczniowie mogli obejrzeć i przymierzyć togę, którą Pani prokurator Podgórska zakłada w sali sądowej.

     • Projekt #StolenMemory

      Nasza młodzież kontynuuje projekt #StolenMemory z partnerską szkołą niemiecką.Celem projektu jest zwrócenie jak największej liczby skradzionych pamiątek rodzinom byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Dzięki temu młodzież polska i niemiecka może uczestniczyć w poruszających lekcjach historii, poznać przyczyny narodowego socjalizmu, który miał dla naszego kraju straszne skutki.

     • I LO wygrywa sztafety

      W czwartek 6 października uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w zawodach sportowych. Tym razem rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych. Ogromne zaangażowanie, świetna współpraca i umiejętności naszych uczniów zaowocowały znakomitymi wynikami!

     • Warsztaty w Muzeum Stutthof

      W ramach europejskiego projektu #StolenMemory 5 pażdziernika nasi uczniowie odwiedzili miejsce pamięci w Muzeum Stutthof. Uczestniczyliśmy w polsko- niemieckich warsztatach historycznych „Droga więźnia”, które zachęciły nas do refleksji nad losami ofiar II wojny światowej.

     • Wymiana młodzieży- projekt #StolenMemory

      W dniach 3 - 7.10.2022 r. w naszym liceum jest realizowany kolejny etap polsko-niemieckiego projektu wymiany młodzieży #StolenMemory. Uczniowie z niemieckiej szkoły w Bad Oldesloe uczestniczą w warsztatach z naszymi uczniami. Celem kampanii #StolenMemory jest zwrot przedmiotów osobistych byłych więźniów obozów koncentracyjnych ich rodzinom i kultywowanie pamięci o ofiarach II wojny światowej.

     • Europejski Dzień Języków 2022 w I LO w Mławie

      Jak co roku - 26 września z inicjatywy Rady Europy obchodzony jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Przekonanie, że różnorodność językowa prowadzi do większego wzajemnego porozumienia pomiędzy kulturami oraz jest czynnikiem bogatego dziedzictwa kulturowego sprawia, że także i my Wyspiańczycy podejmujemy się zadania promowania wielojęzyczności.Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Pani E. Dobiesz oraz Pani W. Dyak licznie włączyli się w obchody tego święta, biorąc udział w wyzwaniach, w których zaprezentowali swoje talenty.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów

      Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

      W naszej szkole uczniowie klasy ID i IID na lekcji matematyki obejrzeli film nakręcony na podstawie książki pt. ,,The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

     • Pani Małgorzata Więckowska odeszła na emeryturę

      Po wielu latach pracy w I Liceum Ogolnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Mławie p. Małgorzata Więckowska, - nauczyciel bibliotekarz, przeszła na emeryturę. Dyrektor szkoły p. Marek Kiełbiński podsumował pracę p. Więckowskiej, dziękując jej za promowanie czytelnictwa i talentów wielu uczniów wśród naszej młodzieży, organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi oraz organizację Narodowego Czytania w naszej szkole. Podczas zebrania Rady Pedagogicznej koleżanki i koledzy złożyli p. Więckowskiej podziękowania za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i otwartość na wspólne pomysły.

     • Projekt #StolenMemory w I LO

      Młodzież I LO kontynuuje projekt #StolenMemory, uczestnicząc w spotkaniu młodzieży polsko-niemieckiej w Bad Oldesloe. Ponad 150 uczniów wzięło udział w czerwcowym spotkaniu. Młodzież miała możliwość zwiedzenia szkoły, spotkania z uczniami, nauczycielami i dyrekcją. Przy tej okazji dyrektorzy szkół podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy, wymianie młodzieży i reazlizacji dalszych projektów. W trakcie pobytu zwiedziliśmy miasto Schwerin, Wismar i Bad Oldesloe. Współpraca i wymiana młodzieży jest silną motywacją do nauki języków obych, przezwyciężania uprzedzeń, odkrywania podobieństw i różnic, uczy szacunku do tego co własne i co obce. Uczniowie nawiązali wiele znajomości z młodzieżą z innych szkół w Polsce min. z Poznania, Warszawy, Siedlec i Węgrowa oraz młodzieżą niemiecką z Bad Oldesloe.

     • Powiatowe Święto Nauki w I LO

      Już po raz drugi nauczyciele i uczniowie I LO w Mławie zaprosili uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na „Powiatowe Święto Nauki im. Profesora Tadeusza Korzybskiego”. W uroczystości wzięli udział uczniowie z Mławy, Dąbrowy, Szreńska, Wiśniewa, Wieczfni Kościelnej. Hasłem tegorocznych zmagań w konkursach i udziału w grach edukacyjnych było „ Zadbaj o zrównoważony rozwój z Wyspiańczykami”.

     • Spacer "pod rękę z Bolesławem Prusem".

      Uczniowie naszej szkoły upamiętnili 175- rocznicę urodzin i 110- tą rocznicę śmierci Bolesława Prusa, biorąc udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mławie. Spacerowali alejkami parku miejskiego ,,pod rękę z Bolesławem Prusem" oraz bohaterami jego powieści. Spotkali m. in. Stanisława Wokulskiego, Izabelę Łęcką, Faraona i Emancypantkę. Pogłębiali swoją wiedzę z literatury i kultury XIX wieku biorąc udział w tematycznej grze karcianej pn. ,,Flirt z Bolesławem Prusem". Wydarzenie było częścią projektu ,,Wszystkie światy Bolesława Prusa" realizowanego przez MBP w Mławie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. "Pod rekę z Bolesławem Prusem" spacerowała pani Maria Łukaszewska z uczniami klas IIIBp i IIICp.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
  • Kalendarz

    brak danych
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 24.06.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski