• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Kinga Ryska potrójną Stypendystką

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kinga Ryska, uczennica kl. 2C otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022. Kinga uzyskała najwyższą średnią ocen 6,0 oraz zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Grammatik-Rektion der Verben/rekcja czasownika" w roku szkolnym 2020/2021 Tym samym, Kinga znalazła się w gronie najzdolniejszych uczniów z całej Polski.

     • Dzień Patrona w naszej szkole

      19 stycznia świętowaliśmy Dzień Patrona ILO - Stanisława Wyspiańskiego. Jest to niezwykle ważne święto kultywowane w naszej szkole od wielu lat. Corocznie uczniowie pod opieką nauczycieli organizują symboliczne apele aby osoby zaangażowane w życie naszego Liceum mogły lepiej poznać patrona Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku część artystyczną dotyczącą życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego przygotowali nauczyciele: Pani Anna Brzozowska, Pani Magdalena Prejs-Zadrowska i Pani Sylwia Zalewska wraz z uczniami z klas: 1C, 1A, 1B, 3C, 3B, 3Ap, 3Cp. Dodatkowo wystąpili: gościnnie absolwent naszej szkoły Kacper Czeczot oraz zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Natalia Krystkiewicz. Za nagłośnienie odpowiadali jak zwykle niezawodni chłopcy z klasy 3Bp. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie nauczycieli i uczniów!

     • Świąteczne życzenia

      Serdeczne życzenia najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,przepełnionych zapachem choinki i świątecznych potraw, obfitujących w radość, śpiew kolęd, prezenty, miłość oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku zdrowia, wiary i nadziei całej naszej szkolnej społeczności życzą Dyrekcja oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły.

     • Święto ciągu Fibonacciego

      Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie obchodzili Święto Ciągu Fibonacciego.
      Dzień Fibonacciego obchodzony jest każdego roku 23 listopada z prostego powodu. Zapisując datę w systemie amerykańskim - najpierw miesiąc, potem dzień - otrzymujemy początek ciągu Fibonacciego.


      Fibonacci jest autorem specjalnego ciągu, w którym każda kolejna liczba jest sumą dwóch poprzednich. Przy założeniu, że ciąg rozpoczynają liczby 0 oraz 1 wygląda on następująco: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377 i tak dalej. Zagadkę wszechświata wyjaśnia złota liczba φ (FI) w przybliżeniu 1,61804. Złoty podział to stosunek jednego elementu ciągu do elementu go poprzedzającego. Im większe wybierzemy elementy, tym większą uzyskamy dokładność. Uczniowie dokonywali pomiarów własnego ciała aby przekonać się, o złotym podziale na własnym ciele. Podczas lekcji matematyki młodzież obejrzała film, któ

     • Spotkanie z mławskimi strażakami

      W czwartek 9 grudnia 2021 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, w klasie 3AP gościli pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. Zapoznali Oni uczniów z zasadami bezpieczeństwa pożarniczego, uczyli, w jaki sposób zachować się w sytuacjach kryzysowych, przedstawili zasady działalności struktur organów straży pożarnej w naszym kraju oraz odpowiadali na liczne pytania. Uczniowie mieli możliwość, choć przez chwilę wejścia w rolę ratownika i zaprezentowania się w odzieży strażackiej.

     • Olimpiada statystyczna w naszej szkole

      W dniu 08.12.2021 r. dwie uczennice naszej szkoły przystąpiły do Zawodów Okręgowych VI edycji Olimpiady Statystycznej. Julia Epa z klasy 2B i Natalia Krystkiewicz z 3Bp zmagały się z rozwiązaniem zadań w teście on-line. Dziewczęta musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Uczennice są podopiecznymi nauczycielek Anny Brzozowskiej i Anny Wojnarowskiej.

     • Projekt STEM w I LO

      W dniu 06.12.2021 r. zdolni uczniowie klas 2B, 2C, 3Cp, 3Bp wzięli udział w 3 edycji Projektu Edukacyjnego STEM Politechniki Warszawskiej Science, Technology, Engineering, Mathematics 2021/2022. W ramach tego projektu uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi z fizyki, matematyki i informatyki o różnym stopniu trudności. Kwalifikacja do kolejnych etapów zapewnia warsztaty edukacyjne prowadzone przez pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej lub pracowników Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów w Warszawie. Jest o co walczyć!

     • Andrzejek czar – matematyczne wróżby andrzejkowe

      Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielkami Anną Brzozowską i Ewą Katarzyną Luks postanowili ćwiczyć umiejętności matematyczne wykorzystując do tego czas andrzejkowych wróżb. Przypomnieli sobie cechy podzielności, własności liczb, prawa działań przy okazji sprawdzania MOCY IMIENIA. Przy pomocy TAJEMNYCH WZORÓW Z AL KATHARU łatwo obliczali daty wszystkich swoich pechowych dni. Wykonując działania na liczbach wymiernych i niewymiernych znajdowali swój INTERPUNKCYJNY ZNAK – WSKAŹNIK. Odkrywali jacy naprawdę są. Porównując liczby w wróżbie z kartami odczytywali swój PRZYCHYLNY ZNAK ZODIAKU. Odkrywali CECHY SWOJEJ OSOBOWOŚCI znajdując LICZBĘ ASTROLOGICZNĄ poprzez wykonywanie działań na liczbach parzystych, nieparzystych i pierwszych.

     • Uczniowie I LO poznają Polskę

      2 grudnia młodzież naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Warszwy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę". Projekt wycieczki przygotowany przez nauczycieli uzyskał akceptację, dzięki której uczniowie mieli okazję zwiedzić stolicę. Poznając nasze dziedzictwo narodowe i kulturowe zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Narodowe, uczestnicząc w lekcji "Świat mitów" oraz "Muzealne przeboje".

     • III miejsce dla reprezentacji I LO

      24 listopada 2021 r. Polski Czerwony Krzyż - oddział rejonowy w Ciechanowie, w związku z realizacją projektu pod nazwą: „Młodzieżowy Ratownik PCK”, przeprowadził zawody Zespołów Ratowniczych PCK. Młodzież zmierzyła się z testem dotyczącym tematyki: policji, straży pożarnej, pierwszej pomocy oraz z częścią praktyczną na fantomach. Reprezentacja I LO w Mławie w składzie Maja Bielak, Jan Pawłowski, Julia Wronka, Sylwia Modzelewska Julia Szprengiel zdobyła III miejsce

     • Zbiórka karmy

      Wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali 20 listopada 2021r. zbiórkę karmy dla Zalewski Patrol. Udało nam się zebrać aż 112.84kg karmy!

      Klasą, która przyniosła najwięcej karmy jest klasa 1e (wychowawca Pani Edyta Dobiesz-Jąderko)! Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczniów i wolontariuszy oraz Pani Elżbiecie Śliwińskiej za pomoc w organizacji! Gratulujemy wygranej klasie 1e! Mamy nadzieję, że wasze zaangażowanie będzie równie duże w kolejnych akcjach!

     • Matematyczne origami w naszej szkole.

      Święto miłośników składania papieru - Światowe Dni Origami, trwają od rocznicy urodzin Lillian Oppenheimer 24 października (założycielki pierwszej grupy Origami w Stanach Zjednoczonych i współzałożycielki analogicznej grupy w Wielkiej Brytanii) do 11 listopada Dnia Origami obchodzonego w Japonii. Origami to sztuka, która może być z powodzeniem wykorzystana w nauce matematyki. Dzięki kwadratowej kartce papieru możemy poznać podstawy geometrii i przekonać się, że z kwadratu mogą powstać inne figury, takie jak prostokąt czy trójkąt.

     • Święto Niepodległości w naszej szkole

      10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość podzielona była na dwie części. Pierwszą z nich stanowiła uroczysta akademia z udziałem Pocztu Sztandarowego, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną. W dalszej części mogliśmy usłyszeć piękne recytacje wierszy oraz pieśni patriotycznych, a także wykonanie tańca narodowego - poloneza.

     • E-konferencja z udziałem młodzieży I LO w Mławie - „Weltgerechtshof der Kinder und Jugendlichen“

      Uczniowie naszej szkoły pracowali w zeszłym roku szkolnym nad projektem „Weltgerechtshof der Kinder und Jugendlichen“ wraz z uczniami Paul-Pfinzing-Gymnasium w Hersbruck (Niemcy) i Handelsakademie w Mödling (Austria).

      Głównym celem współpracy było stworzenie wizji Światowego Trybunału Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży. Do projektu zostali zaproszeni przez organizatorów - Teatr Narodowy i Teatr Lalek w Norymberdze - uczniowie z całego świata. Niesprawiedliwości, z którymi młodzież spotyka się na co dzień, dyskusje na temat zmiany sposobu myślenia przez młodych ludzi to zadania projektu, które realizowane były w bardzo różny sposób. Organizatorom zależało na uzmysłowieniu uczestnikom skutków niesprawiedliwego traktowania innych, uwrażliwieniu na krzywdę i wyciąganiu wniosków na przyszłość. Uczestnicy mieli się poznać podczas konferencji w październiku w Norymberdze. Jednak z powodu p

     • Wyróżnienie dla Julii Wojdowskiej

      29 października w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się Mazowiecki Konkurs Recytatorski Poezji C. K. Norwida zorganizowany w ramach realizacji projektu „ROK 2021 ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA NA MAZOWSZU”. Honorowym Patronatem wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Konkurs składał się z dwóch etapów. W drugim etapie wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji w Warszawie i Opinogórze uczestnicy zaprezentowali interpretację wybranego wiersza przed członkami jury. Uczennica kl. 3ep Julia Wojdowska pod opieką Jolanty Bartczak otrzymała wyróżnienie, recytując wiersz pt. ,,Aerumnarum plenus”. Gratulujemy!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
  • Kalendarz

    brak danych
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 20.05.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski