• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Kolejny sukces naszych uczniów

      1 kwietnia 2022r. w Warszawie na Politechnice Warszawskiej 7 uczniów z klasy III B p : Hubert Kasprowicz, Aleksandra Kowalska, Tomasz Olszewski, Michał Ragus, Adam Rogowski, Bartosz Rutkowski, Radosław Sadza naszej szkoły reprezentowali w II etapie Konkursu Geoinformatycznego i wszyscy zakwalifikowali się do finału. Finał również odbył się 01.04.2022r., gdzie Tomasz Olszewski został Laureatem - III miejsce i zdobył indeks na kierunek Geoinformatyki na Politechnice Warszawskiej. Pozostali uczniowie są Finalistami. Wszyscy uczniowie otrzymali Dyplom i wiele prezentów m.innymi zegarek elektroniczny, power bank, kubki termiczne, książki, długopisy, notesy itd.Uczniowie są bardzo zadowoleni ponieważ w ciekawy sposób mogli sprawdzić swoją wiedzę u umiejętności po kierunkiem nauczyciela geografii Małgorzaty Czarneckiej.

     • Natalia Boras została finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady

      Natalia Boras, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

      W zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Na etapie ogólnopolskim należało napisać esej na jeden z pięciu tematów, wykazując się szeroką wiedzą z zakresu historii Polski. Komisja Egzaminacyjna oceniła pracę Natalii Boras w skali akademickiej na ocenę bardzo dobrą, co na tym etapie jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu finalisty i otrzymaniem zaświadczenia o maturze z historii rozszerzonej zdanej na 100 procent.

     • Piszą o nas ...

      W niemieckiej prasie min. w Hamburger Abendblatt zostały opublikowane artykuły o projekcie #StolenMemory, w którym uczestniczyła młodzież naszej szkoły. Około 250 uczennic i uczniów poszukiwało krewnych ofiar nazistowskich, w tym grupa naszej młodzieży.

      Poszukiwania zakończyły się sukcesem, znaleźliśmy rodzinę p. Stanisława Dańkowskiego, który był więźniem obocu koncentracyjnego w Neuengamme. Wkrótce przekażemy mu razem z młodzieżą z Niemiec zegarek i sygnet. Krewny pana Dańkowskiego cieszy się, że już niedługo podczas uroczystego przekazania będzie mógł zobaczyć pamiątki. Jak powiedział, jest to dla niego i jego rodziny symbol i pamięć o bliskiej osobie.

     • Światowy Dzień Wody

      22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, który odbył się pod patronatem firmy "Wod-Kan Sp. z o.o." oraz Burmistrza Miasta Mława.

      Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach na lekcjach fizyki i chemii, badając właściwości wody z różnych ujęć, a swoje obserwacje i wnioski zapisując na kartach pracy. W ramach lekcji wychowawczych odbyły się zajęcia edukacyjne podnoszące świadomość globalnych wyzwań wodnych, wspierane przez Polską Akcję Humanitarną.

     • Podsumowanie projektu #StolenMemory

      16 marca 2022r. grupa młodzieży biorącej udział w projekcie spotkała się, aby podsumować kampanię #StolenMemory, realizowaną w dniach 14-18.02.22r. w naszej szkole. Celem kampanii jest zwrócenie jak największej liczby skradzionych pamiątek krewnym prześladowanych przez narodowych socjalistów. Nasze poszukiwania trwały cały tydzień, pracowaliśmy wspólnie z młodzieżą niemiecką w małych grupach, przeszukując cyfrowe archiwa, znajdujące się na stronie interenetowej Arolsen Archives. Szukaliśmy kilku krewnych poprzez komunikatory, a także rozpowszechniając informacje wśród znajomych. Zwróciliśmy się z prośbą do Arolsen Archives, aby uzyskać więcej informacji o poszukiwanej osobie. Udało się, znaleźliśmy rodzinę pana Stanisława Dańkowskiego, byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Neuengamme. To był przełomowy moment naszych poszukiwań. Wykonaliśmy telefon, jego krewny zadeklarował chęć odebr

     • MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

      W tym roku szkolnym uczniowie I LO po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”. Organizatorem tego konkursu jest Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

      W tym roku szkolnym uczniowie I LO po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”. Organizatorem tego konkursu Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Patronat nad tym konkursem objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. Celem tego konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej

     • Projekt #StolenMemory

      14 lutego młodzież I LO wystartowała z projektem #StolenMemory. Projekt jest organizowany przez Arolsen Archives oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

      Spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej zaplanowane było w okolicach Berlina, w miejscowości Treibnitz. Jednak ze względu na sytuację pandemiczną w Europie, projekt odbywa się online, urozmaicając lekcje zdalne w szkole. W dniach 17-20 czerwca 2022r. spotkają się wszystkie grupy biorące udział w projeckcie (190 osób) w niemieckim mieście Schwerin.

     • Młodzież I LO przygotowuje się do projektu #StolenMemory

      Już w poniedziałek 14 lutego zaczynamy realizację projektu #StolenMemory, organizowanego przez Arolsen Archives oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Pomimo upływu czasu, młodzi ludzie nadal interesują się historią narodowego socjalizmu i II Wojną Światową. Świadków historii jest coraz mniej, do przekazywania wiedzy o tamtych czasach potrzebne są nowe metody i inicjatywy. Umożliwiają to to zbiory archiwalne, udostępniane online przez Arolsen Archives-Międzynarodowe Centrum Badań Prześladowań Nazistowskich.

     • Nasze liceum wysoko wśród najlepszych szkół na Mazowszu

      Zestawienie najlepszych w kraju liceów po raz kolejny sporządziło czasopismo Perspektywy. Na Mazowszu I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie uzyskało 39.53 punktów, co dało 99 miejsce w województwie i awans o 100 miejsc w Polsce – z 592 rok temu na 492 obecnie.

      Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy nasza szkoła ma prawo do używania w 2022 roku i w latach następnych tytułu honorowego „Srebrnej” Szkoły 2022 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości. Wysoka pozycja jest uzależniona m.in. od ilości finalistów olimpiad przedmiotowych, wyników egzaminu maturalnego. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego oraz naszych ambitnych uczniów.

     • Wyjazd do Pomiechówka

      26 stycznia 2022 zwiedzaliśmy mazowiecką katownię - niemiecki obóz w Forcie III Pomiechówek. Poznaliśmy historię Fortu, a także losy ludzi więzionych w Forcie w okresie okupacji. Szczególnie interesowały nas losy jednego, wyjątkowego więźnia, dr Józefa Witwickiego, który został stracony w dniu 30.07.1944 r. Historia życia i działalności dr Józefa Witwickiego, absolwenta Naszej Szkoły jest tematem tworzonej przez uczniów I a i I b dokumentacji filmowej. Uczniów w ich pracy wspierają nauczyciele Ewa Luks, Anna Lempek i Piotr Grzegorowski.

     • Kodowanie

      W dniu 25 stycznia 2022 r. Dniu Kryptologii w I Liceum Ogólnokształcącym wspominamy wielkich naukowców - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego - jak ich określano- specjalistów do zadań niewykonalnych. To właśnie Ci polscy kryptolodzy w 1932r. złamali kod Enigmy, co pozwoliło odczytywać tajną korespondencję III Rzeszy. Zdaniem historyków, dzięki przechwyconym wiadomościom udało się skrócić o kilka lat II wojną światową i co za tym idzie, ograniczyć liczbę ofiar.W hołdzie dla tych wybitnych kryptologów związanych z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizowaliśmy akcję KODOWANIE Z WYSPIAŃSKIM. Zakodowane informacje dotyczące spuścizny malarskiej naszego Patrona zachęcały do kontemplacji konkretnych Jego dzieł. Było to więc zadanie dla każdego ucznia - uwielbiającego zagadki matematyczne, ale i wrażliwego na piękno sztuki. Zmierzcie się z tymi zadani

     • Kinga Ryska potrójną Stypendystką

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kinga Ryska, uczennica kl. 2C otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022. Kinga uzyskała najwyższą średnią ocen 6,0 oraz zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Grammatik-Rektion der Verben/rekcja czasownika" w roku szkolnym 2020/2021 Tym samym, Kinga znalazła się w gronie najzdolniejszych uczniów z całej Polski.

     • Dzień Patrona w naszej szkole

      19 stycznia świętowaliśmy Dzień Patrona ILO - Stanisława Wyspiańskiego. Jest to niezwykle ważne święto kultywowane w naszej szkole od wielu lat. Corocznie uczniowie pod opieką nauczycieli organizują symboliczne apele aby osoby zaangażowane w życie naszego Liceum mogły lepiej poznać patrona Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku część artystyczną dotyczącą życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego przygotowali nauczyciele: Pani Anna Brzozowska, Pani Magdalena Prejs-Zadrowska i Pani Sylwia Zalewska wraz z uczniami z klas: 1C, 1A, 1B, 3C, 3B, 3Ap, 3Cp. Dodatkowo wystąpili: gościnnie absolwent naszej szkoły Kacper Czeczot oraz zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Natalia Krystkiewicz. Za nagłośnienie odpowiadali jak zwykle niezawodni chłopcy z klasy 3Bp. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie nauczycieli i uczniów!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
  • Kalendarz

    brak danych
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 16.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski