• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole

      Wraz z początkiem roku szkolnego 2023/24 rozpoczęliśmy działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku 9 września odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w różnych miejscowościach w kraju i za granicą czytali utwór Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

     • Innowacyjna historia w ILO

      W dn. 7-8 września 2023 w I Liceum doszło do realizacji projektu Ministerstwa Edukacji "Inowacyjna Historia" . Wirtualna rzeczywistość przy użyciu Gogle VR służy do nowoczesnej edukacji nie tylko historycznej, bo są do wykorzystania programy z chemii, fizyki i innych przedmiotów.

      Prezentowane były dwa znakomite filmy „Kartka z Powstania” i „Wiktoria 1920”. "Chcemy autentycznie przenieść uczniów w tamten świat i spowodować, by stali się uczestnikami tamtych wydarzeń. Oni teraz, rozglądając się dokoła, są w czasie bitew, w czasie akcji, w czasie niestety również ogromnych prześladowań ich przodków, dziadków, pradziadków w czasie Powstania Warszawskiego"- mówili organizatorzy.

     • Zmarł ks. prof. Michał Grzybowski

      Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. prof. Michała Grzybowskiego, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Rodzinie, Przyjaciołom oraz Współpracownikom składamy wyrazy głębokiego współczucia. Prof Michał Grzybowski w styczniu 2015 roku został odznaczony statuetką „Zasłużony Wyspiańczyk” I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie.

     • Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

      7 czerwca uczniowie klasy I A pod opieką p. Jolanty Bartczak, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mławie przy współudziale Zespołu Szkół nr 3. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Uczniowie naszej szkoły w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, okolicznościach, zgromadzeni w jednym miejscu czytali przez 15 minut wybrane przez siebie książki. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie

      „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      na lata 2021-2025.”

      Biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″ w wysokości 15.000 zł (12.000 zł z dotacji + 3.000 zł wkład własny) na zakup nowości wydawniczych oraz zakup elementów wyposażenia biblioteki.

     • Jakub Gołębiowski Finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

      Jakub Gołębiowski Finalistą Ogòlnopolskiego Konkursu Biblijnego. Jakub Gołębiowski uczeń kl.2A po etapie szkolnym i diecezjalnym wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym w Niepokalanowie.Tam dwudniowy pobyt naznaczony był bogatym programem. Opròcz testu pisemnego w grupie 120 uczestnikòw z wszystkich diecezji w Polsce Kuba uczestniczył w spotkaniach wokòł Słowa Bożego i filmu, na czele z reżyserem Michałem Kondratem. Ponadto zwiedzał miejsca uświęcone obecnością św. Maksymiliana Kolbego. Gratulujemy Jakubowi zachwytu Pismem św.i wnikliwej analizy, bo Konkurs był na bardzo wysokim poziomie.

     • Kolejny sukces uczestników projektu #StolenMemory

      W ramach kolejnego etapu projektu edukacyjnego #StolenMemory uczniowie I LO wraz z młodzieżą niemiecką z partnerskiej szkoły w Bad Oldesloe przekazali synowi byłej więźniarki nazistowskich obozów koncentracyjnych łańcuszek z medalikiem skradziony przez nazistów. Wręczenie pamiątki jest efektem projektu szkół w ramach programu "Zachować pamięć" #PNWM i kampanii #StolenMemory i Arolsen Archives. Była to bardzo wzruszająca uroczystość, ponieważ łańcuszek odebrał syn (dzisiaj 70-letni p. Tadeusz Stramko), a jego mama Marianna Miedzińska (później Miedzińska-Stramko) przeżyła dwa obozy koncentracyjne (Stutthof i Neuengamme w okolicach Hamburga). P. Miedzińska po wyzwoleniu obozu założyła rodzinę, wychowała i wykształciła troje dzieci. Uroczyste przekazanie pamiątki odbyło się w Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki uprzejmości dyrektora p. Jana Ołdakowskiego. To była bardzo wzruszająca ch

     • Dzień Otwarty w naszej szkole

      26 kwietnia mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć Was wszystkich i zaprezentować Wam, jak wyjątkowe jest nasze miejsce nauki i rozwoju. Nasza szkoła jest pełna energii, pasji i możliwości, którymi chcemy podzielić się z Wami!

      Podczas Dnia Otwartego było wiele wspaniałych atrakcji i wydarzeń. Dzieliliśmy się z Wami naszymi pasjami, prezentując bogatą ofertę edukacyjną, aktywności sportowe, eksperymenty naukowe i wiele innych zajęć.

     • Udało się!!!

      Kibicowaliśmy skutecznie. 21 kwietnia Natalia Boras z kl.IIIC (opiekun Anna Lempek) została finalistką LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego organizowanej przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Znalazła się zatem w wąskim gronie najlepszych, młodych humanistów w kraju. Ten zaszczytny tytuł, z którym wiąże się zwolnienie z matury z języka polskiego, ta zdolna trzecioklasistka uzyskała w III etapie olimpiady dzięki napisaniu pracy na temat:

     • Światowy Dzień Wody

      W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dotyczących właściwości i składu wody na lekcji chemii i geografii, na które zaprosiliśmy młodzież klasy ósmej z SP nr 7. Finałem akcji było podsumowanie konkursu oraz rozgrywki międzyklasowe, podczas których należało wykazać się wiedzą. Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji, nutkę rywalizacji i była okazją do zabawy.

     • Kontynuacja projektu #StolenMemory - Gdańsk 2023r.

      W dniach 19.03.-24.03.2023r. młodzież I LO wraz z młodzieżą niemiecką z Bad Oldesloe wzięła udział w kolejnym etapie projektu. Dotychczasowe poszukiwania zakończyły się sukcesem, doszło do przekazania osobistych pamiątek rodzinie byłego więżnia obozu koncentracyjnego w Neuengamme. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich, gdyż dzięki takim przedmiotom wspomnienie i upamiętnienie stają się namacalne, ponieważ często są to ostatnie ślady ofiar narodowego socjalizmu.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 28.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski