Najwyższa wśród szkół publicznych w Mławie
          zdawalność matur

Jesteśmy szkołą z bogatą tradycją- rok założenia 1906

Oferta I LO na rok szkolny 2024/2025:

Zaplanowane kierunki kształcenia dla absolwentów szkoły podstawowej:

-1 oddział Humanistyczny – rozszerzenia: język polski, język angielski, wiedza o społeczeństwie

-1 oddział Politechniczny – rozszerzenia: matematyka, j. angielski, informatyka,

-1 oddział Medyczny – rozszerzenia: biologia, chemia, język angielski.

Projekty realizowane w szkole: wolontariat, debaty gdańskie, warsztaty psychologiczne, wymiany międzynarodowe (polsko – niemiecka) eTwinning,  spotkania z absolwentami, zarówno wyjazdowe, jak i na terenie szkoły, spotkania ze studentami z Polski i zagranicy, lekcje on-lne.

Współpraca z uczelniami: m.in. UWM w Olsztynie, UG w Gdańsku, Politechniką oraz  Uniwersytetem w Warszawie – warszaty, szkolenia, spotkania dla uczniów.

Nowoczesne technologie: narzędzia Microsoft (Outlook, Teams, OneNote) szkoła w chmurze, stosowanie bezpiecznego oprogramowania Office 365, nowoczesne wyposażenie pracowni komputerowych.

Ponadto: bardzo sprawnie działający Samorzad Uczniowski, szerokie pole do działań społecznych dla wszystkich chętnych uczniów, Sztab WOŚP, zaangażowanie w akcje rejestrowania dawców szpiku kostnego DKMS, bar uczniowski Wyspianka; super nowoczesna hala gimnastyczna.

Zapraszamy do I LO – szkoły, z ogromnymi tradycjami. W naszej placówce stawiamy na łączenie uniwersyteckiej wiedzy z rozwojem kompetencji kluczowych . Tworzymy warunki do rozwoju uczniów.

Odwiedż nasz profil: https://www.facebook.com/1lomlawa

Nasza kadra to najlepsi nauczyciele, stale doskonalący swoje umiejętności, stawiający na aktywizujące metody pracy.

Chcemy kształtować uczniów uważnych, kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych do obejmowania w przyszłości stanowisk w administracji, nauce i biznesie.

Zapewniamy świetną atmosferę pracy i doskonałe przygotowanie do matury.