• Sztandar Szkoły

• Historia sztandaru I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego rozpoczęła się w I połowie XX wieku. 7 lutego 1929 roku został po-święcony sztandar Gimnazjum Państwowego im. Stanisława Wyspiańskiego zawierający godło oraz napis „Ojczyzna Nauka Cnota”. Tamten sztandar zginął jednak bezpowrotnie w czasie II wojny światowej, stanowiąc – na szczęście - podwaliny pod wzór obecnego. Ufundowali go uczestnicy IV Zjazdu Koleżeńskiego. Oficjalne przekazanie nowego sztandaru (według projektu byłego wychowanka Romana Pasymowskiego) odbyło się wraz z końcem roku szkolnego - 29 czerwca 1963. Prócz godła państwowego zawiera on wizerunek patrona szkoły i jego słowa „Polska to jest wielka rzecz”. Sztandar towarzyszy w najważniejszych wydarzeniach szkoły oraz uroczystościach państwowych i religijnych. Opiekę nad Nim, zgodnie z tradycją szkoły, sprawują doborowi uczniowie reprezentujący Liceum na różnych uroczystościach. Sztandar zawsze stanowił i stanowi dumę społeczności Wyspiańczyków.

Sztandar_szkoly.pdf