• Motto

• Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą, sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.

• Uczniowie w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

Klasa I ap wraz z wychowawcą Panią Jolantą Bartczak odwiedziła Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Uczniowie obejrzeli wystawę "Z wolności zabrany od swojej dziewczyny", w której pokazane są osobiste pamiątki żołnierzy walczących pod Mławą.

• Wysokie wyniki matury z chemii w naszym Liceum

Miło nam oznajmić, że według raportu CKE wyniki matury z chemii w zakresie rozszerzonym należą do najwyższych wśród wszystkich szkół średnich powiatów: mławskiego, ciechanowskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego. Serdecznie gratulujemy maturzystom i nauczycielom.

• Koncert Kampanii Białych Serc

22 pazdziernika 2019r. w naszym liceum odbył się koncert z okazji Kampanii Białych Serc pod hasłem "Zanim to się stanie".  Miał on na celu przeciwdziałanie współczesnym  problemom nastolatków, które są dla nich coraz bardziej powszechne. Obecnie nastolatek musi zmierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami, które dotyczą różnych sfer – emocjonalnej, społecznej, poznawczej. Warto wiedzieć, z czym zmagają się nastolatki, aby lepiej je zrozumieć i mieć szansę pomóc.

• Akcja „Szkoła pamięta”

W ramach akcji „Szkoła pamięta” nasze liceum ma zamiar m.in.

:•    uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;

•    odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;

•    zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;

•    posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;

•    odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki.

Koordynatorem akcji jest Pani Małgorzata Czarnecka.

• Profilaktyka raka piersi w naszej szkole

17 października 2019 roku w naszym Liceum odbyły się warsztaty na temat profilaktyki raka piersi. Zajęcia samobadania piersi oraz właściwego doboru biustonosza prowadziła szkolna pedagog wraz z wolontariuszką fundacji Wsparcie na Starcie Panią Katarzyną Cieślewską. Uczennice mogły poznać metody wczesnego wykrywania zagrożeń i profilaktyki.

• Dzień Edukacji Narodowej w I LO

11 października 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki oraz wręczył nagrody dyrektora szkoły.

W trakcie uroczystości podziękowano za owocną współpracę ustępującej Radzie Rodziców oraz powitano nowych członków Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie.

Samorząd Uczniowski podziękował swojemu opiekunowi, Pani Wiolecie Nadratowskiej za dotychczasową działalność. Jednocześnie powitał nowego opiekuna samorządu, którym została Pani Anna Brzozowska.

Na zkończenie spotkania zebrani obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów I LO pod kierunkiem Pani Jolanty Bartczak.Uczniowie złożyli wyrazy szacunku i życzyli, aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spewłnionego obowiązku. Nauczycielom dedykowali wiele pieknych piosenek i przedstawienie p.t. "Rozmowy o edukacji".

• Nagroda Starosty dla Anny Prejs

10 października 2019r. w hali sportowej ZS nr 1  odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z naszej szkoły tę nagrodę otrzymała Pani Anna Prejs - nauczycielka chemii. Gratulujemy!!! Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i wychowawczej.

• I miejsce dla naszego Liceum

Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przejałowych w kategorii dziewczyn oraz chłopców. Gratulacje oraz specjalne podziękowania dla uczniów i nauczycieli W-F w tym opiekuna Pana Michała Rzeplińskiego.

• Uczniowie klasy II e z wizytą w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

Uczniowie klasy II e z wychowawcą zobaczyli wystawę "Z wolności zabrany od swojej dziewczyny”. Wystawa zawiera m.in. osobistą korespondencję żołnierzy i ich bliskich. Tytuł nawiązuje do żołnierzy, którzy musieli pożegnać się z bliskimi - rodzicami, żonami i dziewczynami. Uczniowie mogli obejrzeć m.in. pocztówki, zdjęcia i listy przedstawiające osobistą korespondencję żołnierzy i bliskich im osób.

• Konkurs Opiekun Stypendysty Roku 2018/19

W dniu 18.09.2019 r. Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje uroczystą galę wręczenia nagród laureatom Konkursu Opiekun Stypendysty Roku 2018/19 realizowanego w ramach projektu "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka". Wynikiem konkursu było wyłonienie laureatów oraz przyznanie tytułu Opiekuna Stypendysty Roku 2018/19 nauczycielom, którzy poprzez swoje zaangażowanie i efektywne podejście do realizacji projektów edukacyjnych stali się wzorem nauczyciela sprawującego opiekę nad szczególnie uzdolnionym stypendystą. Uprzejmie informujemy, że w rejonie ciechanowskim tytuł laureata Konkursu Opiekun Stypendysty Roku 2018/19 otrzymała Pani Anna Brzozowska. Informujemy również, że Pani Anna Brzozowska była opiekunem stypendysty Oliwii Olbryś z klasy 1 c, która realizowała projekt edukacyjny pt. "Ile plastiku zużywa młodzież w wieku 16-19 lat?" Serdecznie gratulujemy uczennicy i jej opiekunce i życzymy dalszych sukcesów.

Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się 2.09

Dla klas pierwszych o godzinie 8:30 - spotkania z wychowawcami klas.

Pozostałe klasy godzina 9:00 - uroczysty apel na hali sportowej.

Godzina 10:00 godzina wychowawcza z wychowawcami klas