• E-konferencja z udziałem młodzieży I LO w Mławie - „Weltgerechtshof der Kinder und Jugendlichen“

      Uczniowie naszej szkoły pracowali w zeszłym roku szkolnym nad projektem „Weltgerechtshof der Kinder und Jugendlichen“ wraz  z uczniami Paul-Pfinzing-Gymnasium w Hersbruck (Niemcy) i Handelsakademie w Mödling (Austria).

      Głównym celem współpracy było stworzenie wizji Światowego Trybunału Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży. Do projektu zostali zaproszeni  przez organizatorów - Teatr Narodowy i Teatr Lalek w Norymberdze - uczniowie z całego świata. Niesprawiedliwości, z którymi młodzież spotyka się na co dzień, dyskusje na temat zmiany sposobu myślenia przez młodych ludzi to zadania projektu, które realizowane były w bardzo różny sposób. Organizatorom zależało na uzmysłowieniu uczestnikom skutków niesprawiedliwego traktowania innych, uwrażliwieniu  na krzywdę i wyciąganiu wniosków na przyszłość. Uczestnicy mieli się poznać podczas konferencji w październiku w  Norymberdze. Jednak  z powodu pandemii  została ona  przełożona na maj 2022 r.

      Podsumowanie współpracy nastąpiło podczas konferencji online. Młodzież przedstawiała rezultaty swojej pracy oraz pracowała nad tworzeniem znaków sprawiedliwości.

      Efekty współpracy można obejrzeć w wirtualnym Trybunale Sprawiedliwości:

      https://www.artsteps.com/view/60ed603364817168d4123229

     • Wyróżnienie dla Julii Wojdowskiej

      29 października w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się Mazowiecki Konkurs Recytatorski Poezji C. K. Norwida  zorganizowany w ramach realizacji projektu „ROK 2021 ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA NA MAZOWSZU”. Honorowym Patronatem wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Konkurs składał się z dwóch etapów. W drugim etapie wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji w Warszawie i Opinogórze uczestnicy zaprezentowali interpretację wybranego wiersza przed członkami jury. Uczennica kl. 3ep Julia Wojdowska pod opieką Jolanty Bartczak otrzymała wyróżnienie, recytując wiersz pt. ,,Aerumnarum plenus”. Gratulujemy!

     • Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Europäisches Kulturerbe - virtuell und doch hautnah"

      Projekt „Europäisches Kulturerbe – virtuell und doch hautnah“  był przedsięwzięciem realizowanym w roku 2020/ 2021 w języku niemieckim i angielskim przez grupę 30 uczniów/ uczennic I LO w Mławie pod opieką nauczyciela germanisty (Edyta Dobiesz-Jąderko) i anglisty (Jolanta Mieszanek).

      Projekt miał na celu wzbogacenie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Europy (krajów partnerskich) oraz utrwalenie jej w formie wirtualnego muzeum. Założeniem współpracy było podniesienie świadomości wspólnoty dziedzictwa kulturowego Europy przez uczniów z Polski (Mława), Niemiec (Hersbruck), Belgii (Opwijk) i Austrii (Mödling). Wybrane dziedziny, nad którymi pracowała młodzież to: architektura – znane zabytki jako dziedzictwo minionych pokoleń – wyrazem kunsztu polskich architektów; sztuka – obrazy wybitnych polskich malarzy – inspiracją dla młodzieży; muzea regionalne – opowiadające historię miasta i regionu; tradycje kulinarne – tradycyjne polskie potrawy; muzyka dawniej i dziś – jak zmieniały się gusta muzyczne przez pokolenia; formy zamieszkiwania – typowe dla miasta i regionu oraz system szkolnictwa ( w tym sytuacja w szkołach w czasie pandemii covid -19). Użycie dwóch języków spowodowane było udziałem w projekcie młodzieży niemieckiej i austriackiej, dla której język niemiecki jest językiem ojczystym, a jednym z celów współpracy było pogłębianie znajomości języka obcego.

     • Pamiętamy ...

      W ostatnim tygodniu pażdziernika, jak co roku, uczniowie naszej szkoły odwiedzają groby zmarłych nauczycieli, a także osób związanych z naszą społecznością. Oddajemy hołd i zachowujemy w pamięci tych, których już z nami nie ma.  

     • Zbiórka karmy dla zwierząt

      Wolontariat uczniowski ILO zorganizował (26.10.2021r.) zbiórkę karmy w ramach XVIII Kampanii Białych Serc na terenie Mławy i Okolic w dniach 20 - 25 października. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w akcji i przynieśli karmę dla zwierzaków. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc !

     • Konkurs rozstrzygnięty

      Konkurs plastyczny i literacki poświęcony Błogosławionym - Ks. Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i S. Róży Czackiej został rozstrzygnięty. 

      24 października 2021 r. w kościele św. Trójcy w Mławie Ks. Proboszcz Sławomir Krasiński ogłosił wyniki konkursu poświęconego nowym Błogosławionym. Lauretami zostali  w kategorii szkól średnich w konkursie plastycznym -I miejsce- Nicole Raimondi z kl. IC II miejsce Lena Gorzkiewicz- kl. II A. W konkursie literackim- I miejsce- Natalia Kowalska -kl. 3Ep , II miejsce - Adam Powązka-II A. Gratulujemy sukcesów!!!

     • Sukces naszych uczniów na zawodach sportowych

      We wtorek, 12 października 2021r. odbyły się zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych w Ciechanowie, był to następny etap po zawodach powiatowych. Reprezentacja naszej szkoły poraz kolejny bardzo dobrze się spisała!

      Dziewczęta w składzie: Maja Chlastosz, Aleksandra Mieszanek, Gabriela Szczepkowska, Kaja Chmielewska, Milena Laskowska i Julia Grędzińska zajęły miejsce!

      Chłopcy w składzie: Jan Śledziński, Szymon Gorlewski, Michał Ragus, Adam Piotrowski, Dominik Dąbrowski i Jakub Han zajęli miejsce!

      Gratulujemy uczestnikom oraz opiekunowi Panu Michałowi Rzeplińskiemu!

     • Konkurs na nowe logo na koszulkach ILO

      We wrześniu 2021r. Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na stworzenie loga na koszulkę ILO. Zadaniem chętnych uczniów było zaprojektowanie nowego loga na koszulkę szkoły, które będzie współgrało z logiem na bluzach szkolnych.

      Otrzymaliśmy 15 projektów z czego Samorząd wybrał 4 spełniające wszelkie kryteria i najlepiej odzwierciedlające naszą szkołę.

      We wtorek została przeprowadzona ankieta wśród uczniów i nauczycieli w której każdy mógł zagłosować na jedno z czterech wybranych propozycji nowego loga (autorzy 4 najlepszych prac: Daria Błachowiak, Emilia Byłeń, Wiktoria Willenberg i Mateusz Balcerowski).

      Wybór był bardzo trudny, wszystkie prace wymagały dużo pracy, cierpliwości i zaangażowania uczniów. Dziękujemy za wszystkie nadesłane projekty!

     • Tytuł Profesora Oświaty dla Pani Ewy Luks

      14 października, w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wziął udział również Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale, nagrody oraz tytuły honorowego profesora oświaty, który otrzymała Pani Ewa Luks, nauczycielka matematyki w naszej szkole. 

      Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji i Nauki na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty.

      Serdecznie gratulujemy Pani Ewie Luks i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pracy. 

     • Dzień Edukacji Narodowej

      W środę obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To ważne święto zarówno dla nauczycieli oraz pracowników szkoły ale także dla uczniów.

      Na początku uroczystego apelu Pan Dyrektor Pan Marek Kiełbiński wręczył Nagrody Dyrektora dla Nauczycieli. W tym roku nagrodzeni zostali: Pani Anna Lempek, Pani Edyta Dobiesz-Jąderko, Pani Lidia Jóźwik, Pani Agnieszka Sosnowska, Pani Anna Wojnarowska i Pan Marcin Szczypiński.

      Dodatkowo Pani Małgorzata Bielska otrzymała Nagrodę Starosty. Gratulujemy!

      Pan Dyrektor powitał również tegoroczną przewodniczącą Rady Rodziców Panią Bożenę Ryskę oraz podziękował za współpracę ubiegłorocznej przewodniczącej Pani Marzenie Czeczot.

      Samorząd Uczniowski wręczył na ręce Dyrekcji kosz słodkości dla nauczycieli i pracowników szkoły w ramach podziękowania oraz złożenia najlepszych życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Część artystyczną poprowadzili uczniowie z klasy 1a oraz 3e pod opieką Pani Lidii Jóźwik i Pani Małgorzaty Bielskiej. Akademia była oryginalna, zabawna i bardzo podobała się pozostałymi uczniom. Dodatkowo wystąpili uczniowie klas drugich, którzy zaśpiewali kilka pięknych piosenek podczas apelu.

      Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na zaprojektowanie nowego logo na koszulkę szkoły, organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Bardzo miło nam ogłosić, że autorką zwycięskiego logo została Daria Błachowiak!

      Dziękujemy klasom 1a i 3e wraz z opiekunami oraz wszystkim uczniom, którzy wystąpili za przygotowanie części artystycznej. Dziękujemy również chłopcom z klasy 3Bp za obsługę techniczną.

      Na koniec chcielibyśmy złożyć wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Mystery Skype Meeting

      We wtorek 24 września nasi uczniowie brali udział w spotkaniu online z uczniami z Belgii. Podczas wideokonferencji rozmawiali na temat kraju w jakim mieszkają a także o codziennych zwyczajach, tradycjach, szkołach oraz zainteresowaniach. Mamy nadzieję, że będziemy częściej brać udział w takich spotkaniach!

      Gratulujemy uczniom świetnej znajomości języka angielskiego! Dziękujemy za pomoc w organizacji Pani Edycie Dobiesz, Pani Magdalenie Prejs-Zadrowskiej oraz Pani Jolancie Mieszanek.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      W dniu 27 września 2021r. w naszym liceum odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Była to wspaniała okazja do spotkań, refleksji nad koniecznością nauki języków obcych, których znajomość daje wiele korzyści. Nieograniczone porozumiewanie się z ludźmi z całego świata, studiowanie za granicą czy podjęcie ciekawej pracy to tylko niektóre z nich.

      Na początku przedstawiciele klas I i II rywalizowali między sobą w quizie kulturoznawczym "Kto wie coś takiego" a następnie oglądaliśmy występy uczniów z naszej szkoły. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu "Z kulturą Europy za pan brat". Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

     • Otrzęsiny klas pierwszych

      Tradycją naszej szkoły są Otrzęsiny dla klas pierwszych, podczas których uczniowie biorą udział w różnych konkurencjach, zapoznając się ze szkołą i walcząc o wygraną. Jak co roku każda klasa pierwsza miała za zadanie stworzyć układ taneczny do wylosowanych wcześniej piosenek. Tym razem tematem przewodnim były BAJKI! Po występach przedstawiciele klas pierwszych zmierzyli się w quizie wiedzy ogólnej oraz wiedzy o szkole. Trzecią konkurencją było karaoke międzyklasowe. Na koniec zadaniem każdej klasy było narysowanie portretu swojego wychowawcy biorąc pod uwagę jego wygląd oraz osobowość ZWYCIĘZCAMI TEGOROCZNYCH OTRZĘSIN OGŁOSZONO KLASĘ 1A!!! wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Bielską! Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, że otrzęsiny były okazją do integracji między uczniami oraz wychowawcami! Brawa dla Samorządu Uczniwoskiego oraz Pani Elżbiety Śliwińskiej za świetną organizację.

     • Sukcesy sportowe naszych uczniów

      Dzisiaj odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych na terenie MOSiR w Mławie. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy drugie.Skład dziewcząt: Maja Chlastosz, Aleksandra Mieszanek, Karolina Bielska, Kaja Chmielewska, Milena Laskowska i Julia Grędzińska. Skład chłopców: Jan Śledziński, Szymon Gorlewski, Michał Ragus, ADam Piotrowski, Dominik Dąbrowski i Jakub Han. Gratulujemy!!!

     • Pomagamy Sebastianowi

      W czwartek i piątek (23 i 24 września) nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej ZBIÓRKI MAKULATURY dla Sebastiana Jankowskiego. 

      Pieniądze zebrane ze sprzedaży makulatury zostaną przekazane na rehabilitację Sebastiana. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, członkom Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Elżbiecie Śliwińskiej za pomoc w organizacji zbiórki.

    • Nasza szkoła ma ponad 100 lat

    • Zalążkiem I Liceum Ogólnokształcącego była 7-klasowa Szkoła Handlowa, którą  przejęła Rada Opiekuńcza z prezesem Bronisław Klickim.   Placówka mieściła się w budynkach po państwowej gorzelni rosyjskiej. 8 września 1906 r. zainaugurowała nowy rok szkolny i zarazem nauczanie w języku polskim.
     1 września 1916 r. Szkołę Handlową przemianowano na Gimnazjum Filologiczne, to w 1921 r. na Gimnazjum Państwowe, ono z kolei w 1934 r. stało się Państwowym Gimnazjum i Liceum Koedukacyjnym. Obecną nazwę – Liceum Ogólnokształcące – szkoła nosi od 1948 r., od 1991 r. jest I LO.  Od 1921 r. patronuje jej Stanisław Wyspiański.

   • Motto

   • Do wielkich rzeczy nas powołano. Został nam dany kawałek wszechświata, byśmy go zdobywali: wraz z uczniem docieramy do jego głębin niejedną drogą, sondujemy go swymi czynami, nauką, poezją, miłością. Wykorzystujemy różne metody, by zbadać nasz świat.

  • Aktualności

     • E-konferencja z udziałem młodzieży I LO w Mławie - „Weltgerechtshof der Kinder und Jugendlichen“

      Uczniowie naszej szkoły pracowali w zeszłym roku szkolnym nad projektem „Weltgerechtshof der Kinder und Jugendlichen“ wraz  z uczniami Paul-Pfinzing-Gymnasium w Hersbruck (Niemcy) i Handelsakademie w Mödling (Austria).

      Głównym celem współpracy było stworzenie wizji Światowego Trybunału Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży. Do projektu zostali zaproszeni  przez organizatorów - Teatr Narodowy i Teatr Lalek w Norymberdze - uczniowie z całego świata. Niesprawiedliwości, z którymi młodzież spotyka się na co dzień, dyskusje na temat zmiany sposobu myślenia przez młodych ludzi to zadania projektu, które realizowane były w bardzo różny sposób. Organizatorom zależało na uzmysłowieniu uczestnikom skutków niesprawiedliwego traktowania innych, uwrażliwieniu  na krzywdę i wyciąganiu wniosków na przyszłość. Uczestnicy mieli się poznać podczas konferencji w październiku w  Norymberdze. Jednak  z powodu pandemii  została ona  przełożona na maj 2022 r.

      Podsumowanie współpracy nastąpiło podczas konferencji online. Młodzież przedstawiała rezultaty swojej pracy oraz pracowała nad tworzeniem znaków sprawiedliwości.

      Efekty współpracy można obejrzeć w wirtualnym Trybunale Sprawiedliwości:

      https://www.artsteps.com/view/60ed603364817168d4123229

     • Wyróżnienie dla Julii Wojdowskiej

      29 października w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się Mazowiecki Konkurs Recytatorski Poezji C. K. Norwida  zorganizowany w ramach realizacji projektu „ROK 2021 ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA NA MAZOWSZU”. Honorowym Patronatem wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Konkurs składał się z dwóch etapów. W drugim etapie wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji w Warszawie i Opinogórze uczestnicy zaprezentowali interpretację wybranego wiersza przed członkami jury. Uczennica kl. 3ep Julia Wojdowska pod opieką Jolanty Bartczak otrzymała wyróżnienie, recytując wiersz pt. ,,Aerumnarum plenus”. Gratulujemy!

     • Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Europäisches Kulturerbe - virtuell und doch hautnah"

      Projekt „Europäisches Kulturerbe – virtuell und doch hautnah“  był przedsięwzięciem realizowanym w roku 2020/ 2021 w języku niemieckim i angielskim przez grupę 30 uczniów/ uczennic I LO w Mławie pod opieką nauczyciela germanisty (Edyta Dobiesz-Jąderko) i anglisty (Jolanta Mieszanek).

      Projekt miał na celu wzbogacenie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Europy (krajów partnerskich) oraz utrwalenie jej w formie wirtualnego muzeum. Założeniem współpracy było podniesienie świadomości wspólnoty dziedzictwa kulturowego Europy przez uczniów z Polski (Mława), Niemiec (Hersbruck), Belgii (Opwijk) i Austrii (Mödling). Wybrane dziedziny, nad którymi pracowała młodzież to: architektura – znane zabytki jako dziedzictwo minionych pokoleń – wyrazem kunsztu polskich architektów; sztuka – obrazy wybitnych polskich malarzy – inspiracją dla młodzieży; muzea regionalne – opowiadające historię miasta i regionu; tradycje kulinarne – tradycyjne polskie potrawy; muzyka dawniej i dziś – jak zmieniały się gusta muzyczne przez pokolenia; formy zamieszkiwania – typowe dla miasta i regionu oraz system szkolnictwa ( w tym sytuacja w szkołach w czasie pandemii covid -19). Użycie dwóch języków spowodowane było udziałem w projekcie młodzieży niemieckiej i austriackiej, dla której język niemiecki jest językiem ojczystym, a jednym z celów współpracy było pogłębianie znajomości języka obcego.

     • Pamiętamy ...

      W ostatnim tygodniu pażdziernika, jak co roku, uczniowie naszej szkoły odwiedzają groby zmarłych nauczycieli, a także osób związanych z naszą społecznością. Oddajemy hołd i zachowujemy w pamięci tych, których już z nami nie ma.  

     • Zbiórka karmy dla zwierząt

      Wolontariat uczniowski ILO zorganizował (26.10.2021r.) zbiórkę karmy w ramach XVIII Kampanii Białych Serc na terenie Mławy i Okolic w dniach 20 - 25 października. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w akcji i przynieśli karmę dla zwierzaków. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc !

     • Msza święta w intencji zmarłych Pracowników, Uczniów i Absolwentów I LO

      Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie zapraszają na Mszę świętą w intencji zmarłych Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników, Uczniów i Absolwentów I LO im. St. Wyspiańskiego. Nabożeństwo odbędzie się w kościele Świętej Trójcy na Starym Rynku w środę 3 listopada 2021 r. o godz. 18:00. Przed Mszą będziemy modlić się wypominkami.

     • Konkurs rozstrzygnięty

      Konkurs plastyczny i literacki poświęcony Błogosławionym - Ks. Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i S. Róży Czackiej został rozstrzygnięty. 

      24 października 2021 r. w kościele św. Trójcy w Mławie Ks. Proboszcz Sławomir Krasiński ogłosił wyniki konkursu poświęconego nowym Błogosławionym. Lauretami zostali  w kategorii szkól średnich w konkursie plastycznym -I miejsce- Nicole Raimondi z kl. IC II miejsce Lena Gorzkiewicz- kl. II A. W konkursie literackim- I miejsce- Natalia Kowalska -kl. 3Ep , II miejsce - Adam Powązka-II A. Gratulujemy sukcesów!!!

     • Sukces naszych uczniów na zawodach sportowych

      We wtorek, 12 października 2021r. odbyły się zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych w Ciechanowie, był to następny etap po zawodach powiatowych. Reprezentacja naszej szkoły poraz kolejny bardzo dobrze się spisała!

      Dziewczęta w składzie: Maja Chlastosz, Aleksandra Mieszanek, Gabriela Szczepkowska, Kaja Chmielewska, Milena Laskowska i Julia Grędzińska zajęły miejsce!

      Chłopcy w składzie: Jan Śledziński, Szymon Gorlewski, Michał Ragus, Adam Piotrowski, Dominik Dąbrowski i Jakub Han zajęli miejsce!

      Gratulujemy uczestnikom oraz opiekunowi Panu Michałowi Rzeplińskiemu!

     • Konkurs na nowe logo na koszulkach ILO

      We wrześniu 2021r. Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na stworzenie loga na koszulkę ILO. Zadaniem chętnych uczniów było zaprojektowanie nowego loga na koszulkę szkoły, które będzie współgrało z logiem na bluzach szkolnych.

      Otrzymaliśmy 15 projektów z czego Samorząd wybrał 4 spełniające wszelkie kryteria i najlepiej odzwierciedlające naszą szkołę.

      We wtorek została przeprowadzona ankieta wśród uczniów i nauczycieli w której każdy mógł zagłosować na jedno z czterech wybranych propozycji nowego loga (autorzy 4 najlepszych prac: Daria Błachowiak, Emilia Byłeń, Wiktoria Willenberg i Mateusz Balcerowski).

      Wybór był bardzo trudny, wszystkie prace wymagały dużo pracy, cierpliwości i zaangażowania uczniów. Dziękujemy za wszystkie nadesłane projekty!

     • Tytuł Profesora Oświaty dla Pani Ewy Luks

      14 października, w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wziął udział również Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale, nagrody oraz tytuły honorowego profesora oświaty, który otrzymała Pani Ewa Luks, nauczycielka matematyki w naszej szkole. 

      Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji i Nauki na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty.

      Serdecznie gratulujemy Pani Ewie Luks i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pracy. 

     • Dzień Edukacji Narodowej

      W środę obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To ważne święto zarówno dla nauczycieli oraz pracowników szkoły ale także dla uczniów.

      Na początku uroczystego apelu Pan Dyrektor Pan Marek Kiełbiński wręczył Nagrody Dyrektora dla Nauczycieli. W tym roku nagrodzeni zostali: Pani Anna Lempek, Pani Edyta Dobiesz-Jąderko, Pani Lidia Jóźwik, Pani Agnieszka Sosnowska, Pani Anna Wojnarowska i Pan Marcin Szczypiński.

      Dodatkowo Pani Małgorzata Bielska otrzymała Nagrodę Starosty. Gratulujemy!

      Pan Dyrektor powitał również tegoroczną przewodniczącą Rady Rodziców Panią Bożenę Ryskę oraz podziękował za współpracę ubiegłorocznej przewodniczącej Pani Marzenie Czeczot.

      Samorząd Uczniowski wręczył na ręce Dyrekcji kosz słodkości dla nauczycieli i pracowników szkoły w ramach podziękowania oraz złożenia najlepszych życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Część artystyczną poprowadzili uczniowie z klasy 1a oraz 3e pod opieką Pani Lidii Jóźwik i Pani Małgorzaty Bielskiej. Akademia była oryginalna, zabawna i bardzo podobała się pozostałymi uczniom. Dodatkowo wystąpili uczniowie klas drugich, którzy zaśpiewali kilka pięknych piosenek podczas apelu.

      Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na zaprojektowanie nowego logo na koszulkę szkoły, organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Bardzo miło nam ogłosić, że autorką zwycięskiego logo została Daria Błachowiak!

      Dziękujemy klasom 1a i 3e wraz z opiekunami oraz wszystkim uczniom, którzy wystąpili za przygotowanie części artystycznej. Dziękujemy również chłopcom z klasy 3Bp za obsługę techniczną.

      Na koniec chcielibyśmy złożyć wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Mystery Skype Meeting

      We wtorek 24 września nasi uczniowie brali udział w spotkaniu online z uczniami z Belgii. Podczas wideokonferencji rozmawiali na temat kraju w jakim mieszkają a także o codziennych zwyczajach, tradycjach, szkołach oraz zainteresowaniach. Mamy nadzieję, że będziemy częściej brać udział w takich spotkaniach!

      Gratulujemy uczniom świetnej znajomości języka angielskiego! Dziękujemy za pomoc w organizacji Pani Edycie Dobiesz, Pani Magdalenie Prejs-Zadrowskiej oraz Pani Jolancie Mieszanek.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      W dniu 27 września 2021r. w naszym liceum odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Była to wspaniała okazja do spotkań, refleksji nad koniecznością nauki języków obcych, których znajomość daje wiele korzyści. Nieograniczone porozumiewanie się z ludźmi z całego świata, studiowanie za granicą czy podjęcie ciekawej pracy to tylko niektóre z nich.

      Na początku przedstawiciele klas I i II rywalizowali między sobą w quizie kulturoznawczym "Kto wie coś takiego" a następnie oglądaliśmy występy uczniów z naszej szkoły. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu "Z kulturą Europy za pan brat". Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

     • Otrzęsiny klas pierwszych

      Tradycją naszej szkoły są Otrzęsiny dla klas pierwszych, podczas których uczniowie biorą udział w różnych konkurencjach, zapoznając się ze szkołą i walcząc o wygraną. Jak co roku każda klasa pierwsza miała za zadanie stworzyć układ taneczny do wylosowanych wcześniej piosenek. Tym razem tematem przewodnim były BAJKI! Po występach przedstawiciele klas pierwszych zmierzyli się w quizie wiedzy ogólnej oraz wiedzy o szkole. Trzecią konkurencją było karaoke międzyklasowe. Na koniec zadaniem każdej klasy było narysowanie portretu swojego wychowawcy biorąc pod uwagę jego wygląd oraz osobowość ZWYCIĘZCAMI TEGOROCZNYCH OTRZĘSIN OGŁOSZONO KLASĘ 1A!!! wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Bielską! Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, że otrzęsiny były okazją do integracji między uczniami oraz wychowawcami! Brawa dla Samorządu Uczniwoskiego oraz Pani Elżbiety Śliwińskiej za świetną organizację.

     • Sukcesy sportowe naszych uczniów

      Dzisiaj odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych na terenie MOSiR w Mławie. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy drugie.Skład dziewcząt: Maja Chlastosz, Aleksandra Mieszanek, Karolina Bielska, Kaja Chmielewska, Milena Laskowska i Julia Grędzińska. Skład chłopców: Jan Śledziński, Szymon Gorlewski, Michał Ragus, ADam Piotrowski, Dominik Dąbrowski i Jakub Han. Gratulujemy!!!

     • Dzień szpilek w naszej szkole

      DZIEŃ SZPILEK to święto wszystkich kobiet. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji.  Dziękujemy wszystkim dziewczynom oraz Paniom Nauczycielkom za włączenie się do akcji i założenie szpilek do szkoły

     • Pomagamy Sebastianowi

      W czwartek i piątek (23 i 24 września) nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej ZBIÓRKI MAKULATURY dla Sebastiana Jankowskiego. 

      Pieniądze zebrane ze sprzedaży makulatury zostaną przekazane na rehabilitację Sebastiana. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, członkom Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Elżbiecie Śliwińskiej za pomoc w organizacji zbiórki.